Löydä itsellesi sopivimmat pankkipalvelut -webinaari 28.10.

Digittömän ja digillisen pankkiasioinnin vaihtoehdot

Finanssiala ry järjestää webinaarin yhteistyössä Kuluttajaliitto ry:n, Pääkaupunkiseudun Kuluttajat ry:n ja FINE Vakuutus- ja rahoitusneuvonnan kanssa. 

Webinaari järjestetään tiistaina 28.10.2026 klo 10-11 Teams-yhteyksin. 

Ilmoittaudu mukaan 27.10. mennessä!

Tilaisuuden ohjelma:

klo 10.00 Tervetuloa

klo 10.05 Kuluttajaliitto ry:n ja Pääkaupunkiseudun Kuluttajat ry:n toteuttaman pankkipalveluita koskevan kyselyn tulosten esittäminen / Kuluttajaliitto ry

klo 10.15 Pankkipalveluita digittömille? / Juha Beurling-Pomoell, pääsihteeri, Kuluttajaliitto ry

klo 10.30 Maksukuorista mobiilipankkiin – löydä itsellesi sopivimmat pankkipalvelut / Teija Kaarlela, johtava asiantuntija, Finanssiala ry

klo 10.45 Yllättävät tilanteet arjen pankkiasioinnissa ja niihin varautuminen / Elina Antila, viestintäpäällikkö & Vesa Sainio, jaostopäällikkö, FINE Vakuutus ja rahoitusneuvonta

 

Tilaisuuden juontaa Finanssiala ry:n tapahtuma- ja viestintäasiantuntija Emilia Peikola.

Tilaisuudessa kerromme erilaisista digittömistä ja digillisistä pankkiasioinnin vaihtoehdoista ja annamme vinkkejä, miten voit varautua yllättäviin tilanteisiin arjen pankkiasioinnissa. Suomalaisilla pankeilla on tarjota asiakkailleen myös digittömiä palveluita, mutta tieto niistä ei aina päädy täydessä volyymissa kuluttajille. Tämän webinaarin myötä haluamme laittaa tiedot laajempaan levitykseen, jotta meistä kaikilla olisi mahdollisuus löytää ne itselle parhaiten sopivat pankkipalvelut.  

Webinaari tarjoaa siis käytännönläheistä tietoa ja esimerkkejä, joista on hyötyä niin digipalveluiden käyttäjille kuin perinteisempiä palvelukanavia suosiville.

Jäikö kysyttävää?

|

Ota yhteyttä aiheen asiantuntijaan

Emilia Peikola Emilia Peikola Emilia Peikola Emilia Peikola

VAIKUTTAMINEN

Emilia Peikola

Tapahtuma- ja viestintäasiantuntija